Švajcarska u problemu: Otpala dvojica startera – Selektor Jakin menja tim nekoliko sati pred ključni meč

Reperezentacija Švajcarske susrela se sa velikim problemom pred utakmicom sa Srbijom – golman Jan Zomer neće igrati. Na njegovom mestu biće Gregor Kobel. Takođe, neće igrati ni štoper Niko Elvedi, umesto koga će u startnih 11 „uleteti“ Fabijan Šar. Ove promene selektor Švajcarske Murat Jakin morao je da napravi zbog bolesti obojice fudbalera. „Dve rezerve“ su u boljem stanju, prenosi švajcarski portal „Blik“.

Kobel je u sjajnoj formi u dresu Borusije Dortmund, dok je Šar takođe igrao veoma dobro za Njukasl u Premijer ligi i deluje da ove izmene neće mnogo uticati na kvalitet večerašnjeg protivnika „orlova“.

Jan Zomer od 2014. brani za Borusiju Menhengladbah i bio je učesnik Mundijala i pre četiri godine, kada su Srbija i Švajcarska takođe igrali vrlo bitan meč. U utakmici protiv Kameruna proglašen je igračem utakmice, jer je njegov tim pobedio 1:0, a on sprečio afričku selekciju da iznenadi.

Elvedi je Zomerov saigrač i u reprezentaciji i u klubu i pokriva pozicije centralnog defanzivca i desnog beka. Zbog prehlade će morati da propusti prvi meč na turniru, nakon što je po 90 minuta igrao i protiv Kameruna i protiv Brazila. Za razliku od Zomera, on je u Rusiji 2018. bio rezerva u sve četiri utakmice koje je Švajcarska odigrala, ali je već na narednom takmičenju, Evropskom prvenstvu, odigrao svaki minut za reprezentaciju, zaključno sa četvrtfinalom, u kojem je Španija pobedila njegov tim na penale.

Izvor: mondo.rs