Hrvatska ide u polufinale Mundijala: Drama u penal završnici pripala komšijama

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Kataru, pobedom nad selekcijom Brazila rezultatom 5:3 posle boljeg izvođenja jedanaesteraca. Nakon 120 minuta rezultat je bio 1:1.

epa10357442 Bruno Petkovic of Croatia celebrates scoring the 1-1 goal during the FIFA World Cup 2022 quarter final soccer match between Croatia and Brazil at Education City Stadium in Doha, Qatar, 09 December 2022. EPA-EFE/Rolex dela Pena

4:2 – Oršić pogađa!

3:2 – Pogodio je Pedro. Livaković je otišao u drugu stranu.

3:1 – Precizan sa bele tačke je i Luka Modrić!

2:1 – Pogađa Kazemiro. Odličan šut!

2:0 – Majer pogađa. Hrvatska ima dva gola prednosti.

1:0 – Brani Livaković! Rodrigo nije uspeo da pogodi.

1:0 – Vlašić donosi prednost Hrvatima.

Šokantna utakmica u Dohi završena je velikim trijumfom svetskog vicešampiona Hrvatske! Brazil je do tri minuta pre kraja meča imao pobedu u rukama, ali je onda Petković iz prvog šta na gol pogodio za Hrvate. Lopta je na putu do mreže zakačila Markinjosa, promenila prav i Alison nije mogao ništa da učini. Sada kreće ono pravo. Vreme je za samu završnicu Mundijala u Kataru i ulazak u sam krem.

Izvor: kurir.rs