Srbija porazom od Švajcarske eliminisana sa Svetskog prvenstva u Kataru: „Orlovi“ završili takmičenje na Mundijalu

U osminu finala Svetskog prvenstva ipak ide Švajcarska, koja je u poslednjem kolu grupe G savladala Srbiju rezultatom 3:2.

Reprezentacija Srbije je u ovaj meč ušla sa najjačim mogućim sastavom. Selektor Dragan Stojković odlučio je da se u startnih 11 na početku meča nađu dva napadača Dušan Vlahović i Aleksandar Mitrović.

Naši momci su znali važnost ove utakmice, i da ih samo pobeda vodi u osminu finala Svetskog prvenstva, ali su već na samom početku utakmice, Švajcarci stvorili nekoliko predobrih prilika, ali je naš golman Vanja Milinković – Savić još jednom pokazao svoj kvalitet. Srbija je već u petom minutu imala prvu priliku na meču, kada je Nikola Milenković šutirao dobro, međutim lopta je prošla malo pored leve stative.

Malo je falilo da u 11. minutu Srbija povede, Orlovi su krenuli u kontru, Živković je šutirao sa nekih 20 metara, ali je ovog puta stativa spasila Švajcarce. A onda, u 20. minutu hladan tuš za Orlove, kada je lošu rekaciju naših defanzivaca iskoristio Đerdan Šaćiri.

Naši reprzenetativci Srbije nisu klonuli duhom posle primljenog gola, već se do izjednačenja čekalo samo sedam minuta, kada je Mitrović glavom dao gol.

Tada se Orlovi nisu zaustavili, nastavili su dalje sa napadima i takva igra se isplatila u 35. minutu. Dušan Vlahović je iskoristio sjajan pas Dušana Tadića i naš tim doveo u vođstvo. Ovom golu prethodila je greška Đerdana Šaćirija koji je izgubio loptu na svojoj polovini.

Kada su Orlovi želeli da smire igru, da privedu prvo poluvreme kraju, usledio je pravi šok za naš tim u 43. minutu. Srbija je primila veoma naivan gol. Vidmer je prošao po desnoj strani i ubacio loptu po zemlji, a Embolo je samo prosledio u našu mrežu.

Verovali smo da će Orlovi ući u drugo poluvreme sa većom koncentracijom, međutim, već u 48. minutu Švajcarci su postigli treći pogodak na meču i time zaista šokirali našu selekciju.

Posle trećeg primljenog gola, naši reprezentativci nisu imali ideje, na terenu nisu bili organizovani kako treba, i bezuspešno su pokušavali da ugroze gol Švajcarske. Za razliku od prvog, u drugom poluvremenu napad nam nije funkcionisao.

Zato je nervoza porasla, pa su se umalo potukli prvo Milenković sa DŽakom, potom i naš golman „VMS“, pa i Mitrović, u sudijskoj nadoknadi vremena. Važnije od toga je da je meč završen kako je završen, što za posledicu ima pakovanje kofera i putovanje reprezentacije naše zemlje – u našu zemlju, jer će u nokaut fazi igrati neki drugi timovi.

Na našu veliku žalost, Srbiju u osmini finala Svetskog prvenstva nećemo imati prilike da gledamo, jer su Orlovi učešće u Kataru završili na poslednjem mestu na tabeli, sa samo jednim osvojenim bodom.

Izvor: kurir.rs