Proslavljeni golman grmi zbog penala za Argentinu: „Nije bio penal“ – I Luka Modrić žestoko iskritikovao sudiju Orsata

Bivši španski golman Iker Kasiljas izjavio je da je neopravdano dosuđen jedanaesterac za Argentinu u polufinalnoj utakmici Svetskog prvenstva protiv Hrvatske.

„Hulijan Alvares je napravio prekršaj nad Livakovićem (Dominik), a ne obrnuto“, rekao je Kasiljas za španski javni servis, prenela je danas Hina.

Fudbaleri Argentine plasirali su se sinoć u finale Svetskog prvenstva u Kataru, pošto su pobedili Hrvatsku sa 3:0. Sudija Danijele Orsato je u prvom poluvremenu dosudio penal za Argentinu, nakon što je prekršaj nad Alvaresom napravio hrvatski golman Livaković.

Sa penala je u 34. minutu bio precizan Lionel Mesi, a Argentina je nakon vodećeg gola u nastavku lako savladala reprezentaciju Hrvatske.

Bivši kapiten Real Madrida i reprezentacije Španije je zatim postavio anketu na Tviteru, a na njoj je glasalo preko 88.000 ljudi, od čega je 54 odsto navelo da je odluka Orsata bila ispravna.

Kapiten „Vatrenih“ Luka Modrić izašao je sa terena razočaran zbog poraza 0:3 i veoma ljut na sudiju Danijelea Orsata. U razgovoru sa novinarima na španskom jeziku, Modrić je oštro iskritikovao Italijana.

„Bili smo dobri do penala i imali kontrolu, a onda nam sudija nije dosudio korner i potom je svirao penal, koji prema mom mišljenju nije postojao. Ne volim da pričam o sudijama, ali danas je nemoguće ne pričati o ovom sudiji, jer je jedan od najgorih koje znam. Mnogo puta mi je sudio i nikad ga nisam zapamtio po dobru“, zaključio je Luka Modrić.

Izvor: kurir.rs