Hrvatska se plasirala u osminu finala Mundijala: O promašajima Lukakua dugo će se pričati

Reprezentaciji Hrvatske jedan bod protiv Belgije garantovao je miran san i prolazak u osminu finala Svetskog prvenstva, ali navijači sigurno nisu priželjkivali da „nulom“ drhte do samog kraja. Pa ipak, plan je uspeo, pa ćemo Kockaste i na ovom prvenstvu gledati u nokaut fazi Mundijala – 0:0.

Iako je najbolju šansu na celom meču imala Belgija u 62. minutu utakmice kada je Romelu Lukaku pogodio stativu sa samo pet metara udaljenosti, a onda i pred sam kraj kada ga je lopta nesrećno pogodila u kaznenom prostoru i to u dva navrata, kroz ostatak susreta je Hrvatska ipak odavala utisak reprezentacije koja bolje zna šta želi.

Hrvati su držali loptu uglavnom u svom posedu, već nakon 15 minuta igre mogli su da dobiju i kazneni udarac pošto je Kramarić bio oboren od strane Karaska u kaznenom prostoru, ali je Entoni Tejlor nakon intervencije VAR-a ipak procenio da je postojao ofsajd u izgradnji ove akcije i tako onemogućio Modrića da izvede najstrožu kaznu.

Osim toga, Hrvatska je imala neke sporadične šanse uglavnom iz organizovanih akcija preko Luke Modrića, Bruna Petkovića ili Ivana Perišića, ali se u nekoliko navrata odbranama isticao golman Tibo Kurtoa.

Izvor: telegraf.rs