Brazilci ipak pokazali majstorstvo: Poraz na startu Mundijala – Orlovi bili hrabri na terenu

Fudbaleri Srbije odigrali su čvrstu igru u prvom poluvremenu prvog kola Svetskog prvenstva protiv Brazila, međutim u nastavku su imali problem sa velikom pritiskom rivala.

Jedan od glavnih favorita za osvajanje Mundijala u Kataru je stigao do prednosti već u 62. minutu.

Nakon driblinga Nejmara u kaznenom prostoru Srbije, lopta je stigla do Vinisijusa Žuniora.

Nakon njegovog udarca i odbrane Vanje Milinković-Savića, lopta je pala pravo na nogu Rišarlisona, a fudbaler Totenhema se dobro snašao.

Brazilci su od tog trenutka imali prednost.

„Orlovi“ su nakon toga igrali ofanzivnije, pokušali su da dođu do izjednačenja, međutim tu se rivalu otvorio prostor za kontra napade.

Upravo je iz jednog takvog, Rišarlison pokazao svoje majstorstvo.

Primio je loptu u kaznenom prostoru, a zatim je savladao čuvara mreže Srbije.

Naši fudbaleri su porazom su počeli Svetsko prvenstvo, dok je Brazil slavio sa 2:0 (0:0) golovima Rišarlisona u 63. i 74. minutu.

Moramo da budemo pošteni i iskreni, ioak je presudio kvalitet rivala, tako da je bolja ekipa slavila. Srbija je dala svoj maksimum, tako da ne može da se zameri izabranicima Dragana Stojkovića na fantastičnoj borbenosti, ali za nešto više očito nismo bili spremni. Nejmar i drugovi su bili dominantni gotovo čitav tok meča.

NA momente se činilo da možemo doći do čuda, ali to je ipak više bila želja nego realnost.

Početak ovog meča je obeležilo sramno suđenje iranskog arbitra. Podlegao je pritisku tome što sudi meč Brazilcima. Jedan više nego lagan prekršaj Pavlovića nad Nejmarom sankcionisao je žutim kartonom, i to već posle sedam minuta… A, Paketin brutalan start nad fudbalerom Srbije ipak nije kaznio kartonom.

Orlovi su izašli hrabro na teren, nisu se uplašili imena rivala, čekali su priliku da napadnu i svaki put kad bi bili u prilici da ugroze rivala to bi i radili.

U nastavku utakmice, pokazalo se da ipak nismo imali dovoljno snage, a pritisak rivala bio je sve jači. Nagrada za to došla je u vidu dva gola Rišarlisona. Prvi posle odbitka Vanje Milinković-Savića, a drugi posle pravog majstorstva i sjajno uhvaćenog voleja sa desetak metara.

Velika je šteta što nekoliko minuta posle prvog gola rivala nismo izjednačili rezultat, a posle kornera stvorila se gužva pred golom Alisona, ali nikog nije bilo da ubaci loptu u mrežu.

Brazil je stvarno jak rival, koji je pokazao najviše od svih selekcija dosada na Mundijalu. Naši Orlovi moraju što pre da zaborave ovaj meč i da se posvete duelima sa Kamerunom i Švajcarskom. Ipak i dalje sve oko plasmana u drugu fazu imamo u svojim rukama.

Izvor: kurir.rs