Livaković branio penale i odveo Hrvatsku u četvrtfinale: Japanci se vraćaju kući

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru, pošto su savladali Japan posle boljeg izvođenja jedanaesteraca sa 3:1 u prvom meču nokaut faze.

Prilično zanimljiva utakmica viđena je u ovom meču osmine finala, gde su meč odigrale dve vrlo izjednačene ekipe. Nije bilo moguće pre početka odrediti favorita, niti sa sigurnošću reći ko će se plasirati među osam najboljih na svetu.

Zlatko Dalić je morao da rotira svoj tim, promenio je standardnog levog beka, promenio je napadača i to se činilo kao prilično dobar sklad. Japan je čekao svoje šanse i do njih došao na samom kraju prvog poluvremena, kada su postigli gol za 1:0:

Drugo poluvreme je donelo ofanzivniju Hrvatsku, koja uz akciju štopera Lovrena i Ivana Perišića dolazi do poravnanja, te još više napada ovu reprezentaciju. Imali su prilike jedni, imali su drugi, ali je ostalo nerešeno i tokom produžetaka, što je dovelo do penala.

Izvor: telegraf.rs