Argentina je šampion sveta, a Mesi bog fudbala: Preko penala do titule prvaka

Posle utakmice, produžetaka i penal serije, Argentina je treći put u istoriji postala šampion sveta pošto je u finalu Svetskog prvenstva pobedila Francusku.

Nakon 2:2 u „regularnom“ delu utakmice, usledila je drama i u produžecima. Po gol na obe strane, 3:3 na kraju 120 minuta igre i odlazak u penal seriju, a tu su se bolje snašli „Gaučosi“.

Ni het-trik Kilijana Mbapea nije pomogao Francuzima da izbegnu poraz, a milioni fanatičnig Argentinaca slave Lionela Mesija, dvostrukog strelca u finalu koji se titulom prvaka sveta približio statusu najboljeg fudbalera svih vremena.

Argentina je odigrala najbolje poluvreme na prvenstvu i tom, prvom delu igre, napravila je ogromnu prednost do koje je došla zasluženo.

Od prvog minuta je uspostavljena dominacija na svim delovima terena, a Francuzi nikako nisu mogli da se podignu i počnu makar da liče na ekipu koja je stigla do borbe za „boginju“.