Tajm-aut srpskog selektora o kome bruji Srbija: I moja baba može da igra kao vi! (VIDEO)

Rukometaši Srbije izgubili su od Brazila 22:24 meč trećeg kola Grupe A Svetskog prvenstva u Nemačkoj i Danskoj.

„Orlovi“ su ostali na samo jednom bodu, dok Brazilci sada imaju dva.

Bogdan Radivojević i Mijajlo Marsenić sa po pet golova bili su najefikasniji naši rukometaši, dok je Dejan Milosavljev sjajno branio. Ipak, to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.

Žoze Toledo je sa takođe pet pogodaka bio najbolji kod Brazilaca, kojima je energiju, naročito u prvom poluvremenu davao golman Almeida sjajnim odbranama.

„Orlovi“ su katastrofalno počeli meč u berlinskoj „Mercedes-benz areni“, pa je Brazil konstantno uvećavao prednost do maksimalnih 13:6.

Peruničićevi izabranici su se trgli u finišu prvog poluvremena i uspeli da zaostatak smanje na tri gola, pa se na odmor otišlo rezultatom 11:14.

U nastavku su „orlovi“ pretili rivalu, više puta mu prišli na samo dva gola, ali kad god je trebalo Brazilcima zadati odlučujući udarac, „orlovi“ su pravili greške. Na „minus jedan“ stigli su u poslednjem minutu (22:23), kada je već bilo kasno.

Srbija naredni meč igra sutra Koreje sutra u 18 sati.

Selektor srpskih rukometaša Nenad Peruničić bio je besan kao ris kada je sredinom drugog poluvremena meča sa Brazilcima zatražio tajm-aut.

„Orlovi“ su užasno počeli meč trećeg kola Svetskog prvenstva, rival je tokom prvog poluvremena imao i sedam golova razlike, pa iako su se naši rukometaši probudili u nastavku, Peruničić je imao svašta da im zameri.