Pehar četvrtu godinu zaredom ostaje u Humskoj: Crno-beli savladali Zvezdu u finalu Kupa Srbije

Fudbaleri Partizana osvojili su Kup Srbije pošto su u finalu igranom na stadionu Rajko Mitić savladali Crvenu zveuzdu 1:0 (1:0). Jedini gol mna meču postigao je Bojan Ostojić u 14. minutu.

Ovo je četvrti vezani Kup za Partizan, koji u istoriji ima 14 trofeja pobednika u najmasovnijem takmičenju od čega je 6 od samostalnosti Srbije.

Partizan je bio bolji u prvom poluvremenu. Imao je zrelije prilike od Crvene zvezde, a sve je krunisao već u 14. minutu kada je posle centaršuta Danila Pantića, Bojan Ostojić, koji je odigrao poslednjih 90 minuta za Partizan, bio brži od golmana Borjana i odbrane Crvene zvezde i zatresao mrežu.

Partizan je i u nastavku imao više od igre, ali pokušaji Tošića, Pantića i Ivanovića nisu bili dovoljno dobri da ih Borjan ne ukroti.

Sa druge strane, Crvena zvezda je posle primljenog gola pokušavala da krene odlučnije ka golu Vladimira Stojkovića. Najbolja prilika za izjednačenje bila je kada je Stojković prošao po strani i centrirao, a Pavkov glavom šutirao pravo u

Stojkovića i nešto kasnije, kada lošu intervenciju odbrane Partizana Savić i Ben nisu iskoristili, čak ni da pogode okvir gola koji je čuvao Vladimir Stojković.

Nastavak utakmice obeležili su navijači oba kluba. Naime, najpre Delije, a onda i sve frakcije Partiazana spektakularnim bakljadama oduševili su kako sve prisutne, tako i same igrače. Zbog dima koji se spustio do samog terena sudija je mora ča da prekida utakmicu.

Pratkično bez pravog šuta igralo se sve do 70. minuta igre, kada su treneri počeli da menjaju igrače. Izmene su unele malo živosti na teren, ali igra je i dalje ostala statična pre svega zbog velikog broja faulova na obe strane terena. Priliku da zaigra imao je i Lazar Pavlović kome je ovo bio debi u večitim derbijima.

Poslednju utakmicu u dresu Partizana odigrao je Saša Ilić koji je u nadoknadi utakmice ušao u igru umesto Zorana Tošića.

U drugom delu igre ništa zanimljivo nismo videli. Partizan je odlično kontrolisao igru i faulovima seckao igru Zvezde. Imali su crno-beli par prilika iz prekida, ali napadači nisu bili koncentrisani kada je to bilo najpotrebnije.

Izvor: kurir.rs