Crveno-beli pobedili Partizan, „grobari“ probali da zapale „Marakanu“! (FOTO)

Crvena zvezda je u 157. večitom derbiju u prvom kolu plej-ofa savladala Partizan sa 2:1 (2:0).

Crveno-beli su u samo tri minuta došli do prednosti od dva gola u prvom poluvremenu. Najpre je Radonjić fantastično savladao Stojkovića kada je sa 16 metara poslao neodbranjivu „bombu“ kroz čak tri odbrambena igrača crno-belih. Lopta je potom udarila u stativu i odbila se u mrežu, a golman Partizana je praktično nije ni video (1:0).

Samo tri minuta kasnije Zvezda je presekla napad Partizana, Ben je odlično prošao po levoj strani i na „tacni“ dao loptu Pešiću koji je sproveo u mrežu za 2:0.

U 98′ minutu iz penala je Ožegović smanjio na 2:1, a odmah posle toga usledila je međusobna tuča igrača oba tima. Prvo su se pokoškali Suma i Borjan, a onda su se u sukob uključili i ostali. Tuča je dobila epilog tako što je osim tri gola, ništa drugo lepo nije viđeno na derbiju.

Tuča „delija“ i „grobara“ počela je još pre meča na Autokomandi. Potom su „grobari“ divljali ceo meč. Prvo su se međusobno obračunavali na jugu, a onda su u drugom poluvremenu pokušali da sruše ogradu ka zapadu. U jednom trenutku su paleći stolice čak izazvali i požar, pa su vatrogasci morali da uđu na jug da ga ugase.

Sudija Grujić dao crvene kartone Donaldu i Sumi, a Borjanu žuti.

Meč je kako-tako ipak odigran do kraja, ali ostaje gorak ukus svega onoga što se dešavalo van terena, uz pitanje da li Srbiji uopšte treba ovakav večiti derbi.

Izvor: alo.rs